Dünyanın en eğlenceli köpekleri arasında bulunan Puglar, sevimli yüzleri ile dikkat çeken köpeklerdendir. Çok afacandırlar, başka köpeklerde göremeyeceğiniz tavırları vardır. Pugların yüzleri aslında yaşlı durur, süs köpeği kategorisinde olan bu köpekler çocuklarla oldukça iyi anlaşır. Yemek yemeyi ve uyumayı çok seven puglar, mevsimsel olarak aşırı derecede tüy döker. Genelde pugların bakımı konusunda pek çok kişinin kafasında soru işareti oluşur. Fakat bu cins köpekler evde bakılabilecek en iyi cinsler arasındadır. Puglar, yapıları gereği kısa tüylüdür. Çok fazla havlamazlar. Yaşları büyüdükçe çok fazla bir büyüme göstermedikleri için küçük alanı bulunan ve köpek sahibi olmak isteyen kişiler için en ideal seçimlerden biridir. Pug köpeğin nakliyesi kolaydır, rahatlıkla bir yerden aşka bir yere götürülebilir.

Pug köpek ırkı taşımacılığı ile ilgili tüm detaylar PitaPet'de.

Pug Irkının Nakliye İşlemleri ve Bakımı

Pugların tuvalet alışkanlığını kazandırmak biraz zordur. Fakat alışma sağlandıktan sonra hiçbir problem yaşanmaz. Bu ırk köpeklerin özellikleri gereği tüyleri kısadır ve bu da kolay temizlenmelerini sağlar. Dolayısıyla da Pugları çok fazla yıkamaktan kaçınmak gerekir. Yıkandığı zamanda iyi bir şekilde kurutulmalıdır, çünkü bu köpekler çok fazla sıcak ve soğuk alanlarda yaşayamaz, kolay hastalanır. Pug cinsi köpekler küçük ırk olduğu için bakımlarına özen göstermek gerekir. Bu köpeklerin ön patileri küçük olduğu için çok fazla iyi yüzemezler. Sevimlilikleriyle dikkat çeken puglar oldukça sevgi dolu canlılardır. Evine ilk kez köpek alacak kişiler için bu cins köpek en iyi seçimlerden biri olarak görülmektedir. Pug cinsi köpeğin nakliyesi çeşitli pet nakillerle yapılabilmektedir. Bu konuda çok fazla zorluk çıkarmayan köpek cinsidir.

Pug köpek ırkı hakkında merak ettiğiniz her şeyi PitaPet'de bulabilirsiniz.

Pug Irkının Genel Özellikleri

Pug ırkı köpeklerin özellikleri arasında en önemli olan insanlarla çok iyi arkadaşlık yapmasıdır. Oldukça korumacıdırlar ve sevgi isterler. Eve gelen misafirlerle iyi anlaşırlar. Oyuncu yapıları gereği özellikle de çocuklar en iyi arkadaşlarıdır. Süs köpeği oldukları için apartman dairesinde yaşayabilirler, gereksiz yere havlamazlar. Yaklaşık 10-15 yıl ömürleri vardır. Uyumayı çok seven puglar, farklı bir ses karşısında bir an kalkıp, daha sonra tekrar uyumaya devam eden bir yapıya sahiptir. Horlamalarıyla da meşhur olan bu köpekler, oldukça zekidir fakat eğitilmekten çabuk sıkılır. Pug ırkının nakliyesi özel kafeslerle, hayvanların rahatlığı düşünülerek tasarlanır. Böylece köpekler ev ortamı rahatlığında bir yerden başka yere taşınabilir.